MEGGYOZYEL

When I'm good, I'm very very good but when I'm bad, I'm even better

1400 gram

uyum sözkonusu. uyum olmazsa olmaz bu meret. kimyası, fiziği, biyolojisi, matematiği tutacak.

çünkü birbirlerini tüketmeleri lazım. birinin diğerini tamamen kavrayabilmesi, kavrananın ya teslim olması ya da vargücüyle sesini çıkarıp, üste çıkması gerek. elbette karşılıklı bir dans söz konusu.

çünkü yin’e yang, yang’e yin lazım. yapboz olabilme, bozulanı da yapabilmek aynı zamanda. çok çözülememezlik te olmaz burada. bir yerlerde, arkada bir sayfada çözümünün de bulunması lazım.

tanışma var, anlaşma var, tahrik var. kışkırabilmeyi bilmek lazım. üstelik kışkırınca kışkırdığını söyleyecek kadar şeffaf olmak, kışkırtılmaya müsait olmak lazım. tarafların baştan çıkmayı istemesi, ve sonrasında da gardlarını indirmeye gönüllü olmaları lazım. kolay iş değil. müthiş bir özveri söz konusu.

olayın içinde elbet bir alışveriş var biri almak isteyecek, diğeri vermek. ve, iyi olanında taraflar sürekli rol değiştirecek. monotonluk olmayacak. bu mereti öldüren tek şey tekdüzelik zira.
Kıvrak olacak, kısrak olacak, yeri geldiğinde elinde kırbacı bir dominant, yeri geldiğinde dizleri üstünde köle olacak.

sadece gerçek hayata endeksli değil, olabildiğince fantaziye açık olacak. her türlü şey masaya yatabilecek. konuşulacak, tartışılacak, keyfi çıkacak, suyu çıkacak, tadı çıkacak, boku çıkacak. herşey herşey çıkacak.
baş, baştan çıkacak.

çelişkili gibi gelse de, herşey tek seferde çıkmayacak. her zaman küçük, minik hikayeler için bir stok bulunacak. baştan tüketilmeyecek; tüketilip başlanmayacak.

heyecan verecek, nefes kesecek, beklenecek, arzulanacak, fısıldanacak, çığlıklarla gelecek, kalp ritmi düşürülmeyecek. zaman zaman keyif verici maddelerle desteklenebilse de mutlak surette algılar açıkken dansedilecek.

tahrik edecek, tahrik olacak… yer geldiğinde dört nala koşup, yeri geldiğinde duracak.

boyutu önemli değil, işlevi “herşey” olacak. küçük dağları ve büyük tepeleri yaratacak; içinden de tünel geçirebilecek. dinamit koymayı bilecek ama daha da önemlisi fitilini ne zaman ateşleyeceğinden haberi olacak.

kendi “ilgi ve bilgi alanı” haricinde dünyadan da haberi olacak. yani başkaları bunu nasıl yapıyor, bilecek. bu işin yenilikerine de açık olacak. işin literatürünü takıp edecek; konferansına katılamasa da “google” erbabı olacak.

utanılmayacak. hatta “utan” ile başlayan kelimeler dağarcığından silinecek. öldüğü gibi servis edilecek. sushi kadar çığ, cennetin elması kadar ağız sulandırıcı olacak; kulağa geldiğinde ağızdan sular akıtacak.

fazla mesaiden sonra ara vermeyi bilecek. şarja açık olacak. iş üstündeyken olduğu gibi şarj esnasında da keyif almayı bilecek. pil dolduğunda karşı taraf haberdar olacak ve kendini kana kana sunacak..

……………………..

böyle oldu mu iki beynin seksi……

vücut seksi çok anlamsız ve gereksiz kalıyor…

Related Posts

kuştüyü
camera obscura
Yazar